امروز : جمعه 25 خرداد ماه 1403

ورود

نام کاربری: 

 کلمه رمز : 

  ثبت نام در مدرسه
  فراموشی کلمه عبور

اخبار کوتاه

تقدير و تشکر مدير کل دفتر انتشارات کمک آموزشی

 از طرف دفتر مدير كل محترم انتشارات  كمك آموزشي سازمان پژوهش و برنامه ريزي آموزشي طي نامه ي شماره ي 12600/1/101وتاريخ12/6/90 از مدرسه ي ناب 2 به علت زير پوشش بردن كليه دانش آموزان در تهيه مجله ماهانه رشد مورد تقدير و تشكر قرار گرفت.متن تقدير به قرار زير مي باشد:

برادر ارجمند جناب آقاي نماينده ،مجلات رشد به عنوان جزئي از بسته ي آموزشي وزارت آموزش و پرورش با برخورداري از مطالب متنوع امكان برانگيخته شدن انگيزه هاي دروني دانش آموزان را براي تحقيق و يادگيري عميق ،گسترده و پايدار فراهم مي سازد.همراهي ارزشمندتان رادر گسترش وكاربست محتوي مجلات رشد در فرايندياددهي و يادگيري ارج مي نهيم و مراتب تقدير و تشكر خود را از تلاش هاي صادقانه ي شما اعلام مي داريم.

 (محمد ناصري–مدير كل دفتر كمك آموزش)


کسب موفقیت دانش آموزان ناب 2 در امتحانات قلمچی
پیام نوروزی موسس و مدیر مجتمع ناب 2

 به وب سايت رسمي دبستان و آمادگي ناب 2 خوش آمديد 

 


چـرا بـرخی کودکان از رفتـن به مدرسـه می‌ترسنـد؟از مهمترین دلایل ترس کودکان از مدرسه می توان به نکات زیر اشاره کرد:

 

1-ترس از محیط مدرسه

2-ترس از بچه های بزرگ تر

3-ترس از بزرگ شدن

4-ترس از رها شدن


پای صحبت مشاور:

 
- مدرسه، ناظم و معلم را وسیله تهدید کودک قرار ندهید.

- سعی کنید علت اصلی ترس کودک را پیدا و آن را حل کنید.

- از سرزنش و مقایسه و تحقیر فرزندتان پرهیز کنید و دوست داشتن او را مشروط به مدرسه رفتن نکنید و به او نگویید مدرسه رفتن عامل دوست داشته شدن اوست و اگر مدرسه نرود مادرش نمی شوید.

- دلیل مدرسه رفتن را برای کودک می توان یک قانون اجتماعی بیان کرد.

- با او در مورد مشکلات مدرسه نرفتن یا به دست نیاوردن شغل مناسب در صورت مدرسه نرفتن، صحبت نکنید.

- به او توانایی مراقبت از خود را در مدرسه بیاموزید و سعی کنید حتی اگر کودک سردرد و سایر علائم اضطراب را نشان داد، او را از مدرسه رفتن معاف نکنید چون به زودی این علائم از بین می رود، اما در خانه ماندن این حالت ها را تثبیت می کند.

- وقتی کودک از مدرسه به منزل برمی گردد، حتما باید یکی از اعضای خانواده در کنار او باشد.

- اجازه دهید کودک درباره احساسش در مورد مدرسه صحبت کند. اگر لازم شد والدین ساعاتی را در دفتر مدرسه بمانند تا کودک میان ساعات کلاس با دیدن آنها آسوده شود و کم کم این حضور کاهش یابد. می توان ساعات حضور کودک را در مدرسه کم کم افزایش داد.
 

در مورخه شنبه 31 شهريور ماه 1397
 

پیام اقای نماینده بمناسبت شروع سالتحصیلی

پیام موسس ومدیریت آمادگی ودبستان ناب 2 / ناب نوین به مناسبت حلول سال جدید تحصیلی 98-97


اولین روز دبستان بازگرد\کودکی ها شاد و خندان بازگرد

بازگرد ای خاطرات کودکی\برسوار اسبهای چوبکی

تا درون نیمکت جا می شدیم\ما پر از تصمیم کبری میی شدیم

پاک کن هایی ز شادی داشتیم\یک تراش سرخ لاکی داشتییم

کاش هرگز زنگ تفریحی نبود\جمع بودن بود و تفریحی نبود

کاش می شد باز کودک می شدیم\لاقل یک روز کودک میی شدیم

 

خدمت آموزگاران ومعاونین آموزش واولیاء دانش آموزان ودانش آموزان محترم و کلیه زحمت کشان مجتمع ناب 2 و ناب نوین


با اهدای سلام

احتراما ً ضمن ابراز مراتب سپاس و امتنان ، پیشاپیش حلول سال تحصیلی 98-97 وماه مهر و روز بازگشایی مدارس بویژه ، آمادگی ودبستان دخترانه ناب نوین و ناب 2 پسرانه را به حضور شریفتان تبریک وتهنیت عرض نموده وسال تحصیلی پر بار و پر برکت را برایتان آرزومندم. همچنین در نهایت تواضع آمادگی مجموعه عوامل انسانی و آموزگاران گرامی همه پایه های تحصیلی وو معاونین محترم آموزشی و سایر زحمت کشان را برای ارائه خدمات آموزشی وتربیتی که مصداق عبادت درمحضر خداوند است اعلام میدارم . اختصاص فضای مناسب آموزشی و خرید کتب درسی از آموزش و پرورش با مراکز ورزشی و پزشک مدرسه وعقد قرارداد بسیار کلان با موسسه قلمچی ویژه پایه های دوم تا ششم وموسسه مرات ویژه پایه اول تحصیلی و .....وبالاتر از همه این عوامل با چشم وقلبی امیدوار منتظر ورود دانش آموزان عزیز می باشیم . رحمت ذات الهی همواره شامل حالتان وموفقیت روز افزون قرین لحظه های نابتان باد .

  نماینده

                                   موسس و مدیر آمادگی ودبستات ناب 2 پسرانه

 

در مورخه شنبه 24 شهريور ماه 1397
 

قابل توجه اولیای گرامی

اولیای گرامی برنامه هفتگی،ملاقات معلمان با اولیای کلیه کلاسها در منوی سمت راست و قسمت برنامه ها قابلت مشاهده،قابل ذخیره کردن(Save) و چاپ(Print) است.مدرسه ناب،مدرسه اولین ها

 

در مورخه شنبه 24 شهريور ماه 1397
 

اولین جلسه شورای معلمان

اولین جلسه شورای معلمان مدرسه ناب2 و ناب نوین روز سه شنبه در محل مدرسه ناب2با موضوع بازگشایی مدرسه و ایجاد هماهنگی های لازم و شرح وظایف کارکنان و با حضور اقای دکتر ترابی و آقای مهندس شریف نماینده شرکت باران برگزار گردید.(برگزیده عکسها در گالری تصاویر)


 

در مورخه چهارشنبه 21 شهريور ماه 1397
 

باشگاه مغز


پیش گفتار:

بنام خدای زیبائیها

حضرت علی (ع) فرمود :وَ تَحْسَبُ [تزعم] أَنَّكَ‏ جِرْمٌ‏ صَغِيرٌ
وَ فِيكَ انْطَوَى الْعَالَمُ الْأَكْبَرُ

 (شما فکر می‌کنید یک موجود کوچک هستید، در حالی‌که کل جهان در درونتان نهفته است)

آنچه در قرن حاضر بنظر می رسد حلقه گمشده انسانها است قدرت ومهارت ایجاد ارتباط صادقانه هر فرد با خود ودیگران است . بدیهی است مهارت ایجاد ارتباط سالم هر فرد با خودش وبا افراد پیرامون او نیاز به آموزش ویادگیری است بخصوص اگر بتوان روشهای ایجاد ارتباط با خود ودیگرانسانها در زمان کودکی به او آموخته شود رفتار در او نهادینه خواهد شد وکلید رمز موفقیت تحصیلی وشغلی وتشکیل خانواده را در او رقم خواهد زد . به نظر می رسد اگر بتوان قدرت روانشناختی افرادرا به ویژه در دوران کودکی و نوجوانی وجوانی افراد تقویت نمود او قادربه پیشگیری وکنترل مشکلات روانی همچون اضطراب واسترس بویژه در زمان کودکی امراض روحی مانند شب اداری وپیش فعالی وناخن جویدن ......... بدون نیاز به دارودرمانی که عوارضی را بدنبال دارد درخود حل وفصل خواهد نمود. امروزه ، دربسیاری از مراکز درمانی ودانشگاهی دنیا اندیشمندان بدنبال حل این امر مهم می باشند مدیریت مجتمع آموزشی ناب 2 پسرانه وناب نوین دخترانه باهمکاری وهمدلی عزیزان اندیشمند شهر خودمان تبریز مانند جناب آقای دکتر مجید ترابی متخصص اعصاب و روان و آقای دکتر آسایش متخصص و   کارشناس مهندسی پزشکی گرایش بیوالکتریک از دانشگاه امیرکبیر و ارشد مهندس برق در دانشگاه تبریز نظر دارد با همت این عزیزان نسبت به ایجاد باشگاه پرورش مغز وهوش دانش آموزان خود از سال تحصیلی 98-97اقدام بنماید

لذا در جهت آشنایی با این باشگاه مصاحبه ای با جناب آقای دکتر آسایش برای آشنایی اولیای محترم دانش آموزان وسایر علاقمندان به این رشته ترتیب داده شده است که توجه عزیزان را به آن جلب می نماییم .لازم است بیان شودکه هدف از ایجاد این باشگاه ، تقویت وتوانمند سازی مغز وهوش دانش آموزان مجتمع برای مبارزه، با ناهنجاریهای مذکوربا کمک وقدرت روانشناختی برای مبارزه با امراض مذکور می باشد . 

  نماینده 

مدیر مجتمع آموزشی ناب2 وناب نوین


 

 

1- آقای مهندس آسایش لطفاً خودتان را معرفی بفرمایید.

وحید آسایش هستم. کارشناس مهندسی پزشکی گرایش بیوالکتریک از دانشگاه امیرکبیر و ارشد مهندس برق در دانشگاه تبریز هستم. بیش از 8 سال هست که در زمینه­ی علوم اعصاب، علوم شناختی و به ویژه پردازش سیگنالهای عمقی مغزی فعالیت می­کنم و در حال حاضر در مرکز نوورتراپی آسایش به همراه دکتر مجید ترابی که از روانپزشکان بنام تبریز هستند، مشغول فعالیت و همکاری هستم.

 

2- باشگاه مغز (هوش) به کجا گفته می­شود؟

همانطور که بدن انسان و ماهیچه­ها نیاز دارند تا با استفاده از ورزش و انجام حرکت­های تمرینی تقویت شوند، مغز انسان نیز به عنوان یک ارگان داینامیک که به طور مداوم در حال تغییر و تحول می­باشد، نیاز دارد تا تقویت شود. مانند حرکت­های ورزشی برای مغز نیز مجموعه فعالیت­ها و تمریناتی طراحی و ساخته شده است که به طور ویژه نواحی خاصی از مغز را تقویت و متعاقباً عملکرد خاصی از مغز ارتقا و بهبود می­یابد.

باشگاه مغز به مجموعه­ی تمرینات کامپیوتری قلم و کاغذی و فیزیکی می­باشد که انجام دادن مرتب و طبق برنامه آنها، موجب ارتقاء و بهبود عملکرد مغزی می­شود. این بهبودی و ارتقاء هم توسط خود شخص و هم به واسطه­ی ابزارهای ارزیابی قبل ؟؟ و بعد از تمرین به خوبی مشخص بوده و شخص بهبود و تغییرات را در عملکردهای روزانه و زندگی شخصی خود مشاهده می­کند.

 

3- مخاطبین باشگاه مغز چه کسانی هستند؟

به طور خاص نمی­توان مخاطبین باشگاه مغز را جدا کرد و گفت که تنها این افراد می­توانند از خدمات باشگاه مغز استفاده نمایند. تمام افرادی که به نحوی علاقه­مند هستند تا عملکرد مغز خود را تقویت نمایند، می­توانند از خدمات باشگاه مغز استفاده نمایند. همچنین استفاده از خدمات این باشگاه به صورت ویژه مورد استفاده کلیه افرادی که از افت ؟؟ توجه، تمرکز و حافظه و افت مؤلفه­های شناختی رنج می­برند، توصیه می­شود. بگذارید کمی در رابطه با مؤلفه­های شناختی توضیح دهیم:

توجه، تمرکز، حافظه­ی کاری، کوتاه مدت و بلندمدت، سرعت پردازش، بازداری پاسخ از جمله کارکردهای شناختی مغز می­باشند. افت هر کدام از این کارکردا در اثر اختلالات ژنتیکی، آسیب مغزی و یا اختلالات روانپزشکی سبب اخلال در فعالیت­های روزمره می­گردد.

به عنوان مثال، افت این مؤلفه­ها در دانش­آموزان سبب می­شود تا بسته به نوع اختلال شناختی، عملکرد دانش­آموز در یک یا چند مورد از دروس افت داشته باشد. این بدکارکردی همچنین به صورت مشکل توجه و تمرکز در کلاس درس و یا مشکل حافظه و اختلال در بکارگیری خود را بروز دهد.

 

4- هدف از ایجاد باشگاه مغز چیست؟

هدف از ایجاد باشگاه مغزدر واقع کمک به دانش­آموزانی هست که با ارتقای توانمندی­های شناختی، عملکرد تحصیلی آن­ها تغییر بسیاری کرده و مهمترین نکته این است که این مهم بدون مراجعه به کلینیک بدست می­آید. البته باید ؟؟ کرد که در میان دانش­اموزان عده­ای وجود دارند که با ؟؟ به شدت و ؟؟؟؟ شناختی و رفتاری نیازمند ؟؟ به کلینیک هستند ولی بسیاری از افراد ؟؟ با تغییر و ارتقای شناختی، از نظر تحصیلی پیشرفت خواهند کرد و این حتی در مورد دانش­آموزانی که هیچ اختلال شناختی نیز ندارند، صدق می­کند و آن­ها می­توانند با انجام مداوم تمرینات شناختی به مدت یکی دو ماه تأثیرات شگرف آن را در روند تحصیلی خود ببینند. بالواقع هدف از ایجاد باشگاه مغز، ارتقای توامندی­های شناختی دانش­آموزان و سایر افراد جامعه بدون مراجعه به کلینیک می­باشد.

 

5- تاریخچه تأسیس باشگاه مغز را بیان کنید.

مدارس ؟؟؟ جزء مدارس پیشرو در ؟؟؟ تکنولوژی­های نوین در حوزه آـموزش بوده­اند و کادر مجرب این مدرسه همواره در زمینه­ی استفاده از تکنولوژی­های نو پیشگام بوده­اند. لذا تصمیم به این شد تا

 

6- علت عضویت کادر اداری و آموزشی و دانش­آموزان آمادگی و دبستان ناب 2 پسرانه و ناب نوین دخترانه در باشگاه مغز را بیان فرمایید.

عضویت در باشگاه مغز اولاً سبب می­شود تا وضعیت شناختی دانش­آموزان مشخص شود و همچنین فرآیندهای لازم سبب بهبود و ارتقای عملکرد شناختی صورت گیرد. در نهایت نتیجه­ی این فرآیند، بهبود و ارتقای وضعیت تحصیلی دانش­آموزان و نیز حتی بهبود المان­های اجتماعی و رفتاری آنان خواهد بود.

 

7- فواید عضویت دانش­آموزان را در باشگاه بفرمایید.

بگذارید سؤال شما را از انتها پاسخ دهم.

قطعاً در درازمدت تأثیرات این روش فراوان خواهد بود. مخصوصاً برای دانش­آموزانی که به طور مداوم از روش­های بازتوانی شناختی منحصربه فرد باشگاه مغز استفاده نمایند. در مورد تأثیرات کوتاه مدت بالطبع هر چه سن دانش­آموزان پائین­تر باشد، تأثیرات سریع­تر و در کوتاه مدت بیشتر خواهد بود. بنابراین در ابتدای امر، هدف باشگاه مغز کودکان سنین دوره­ی اول بین 8 تا 11 سال یعنی پایه دوم تا پنجم خواهد بود.

 

8- نتایج کوتاه مدت و دراز مدت عضویت در باشگاه توسط دانش­آموزان را توضیح دهید.

عملکرد المان­های شناختی تأثیر بسزایی در اعتمادبنفس، عزت نفس، کنترل رفتار و تصمیم­گیری دارد. به همین دلیل است که مدیران موفق اغلب دارای مؤلفه­های شناختی بالاتری نسبت به بقیه افراد جامعه هستند. بنابراین ارتقا و بهبود توانمندی­های شناختی در آینده تأثیر فراوانی بر قدرت تصمیم­گیری، کنترل مؤلفه­های رفتاری داشته و همچنین تأثیر بالایی بر سلامت مؤلفه­های ؟؟ نیز دارد.

 

9- ویژگی اعضای باشگاه بعنوان یک شهروند در بزرگسالی چه خواهد بود؟ و جامعه چه منافعی از این خصوصیات خواهد برد؟

قطعاً جامعه­ای با توانمندی­های شناختی بالا، عملکرد بسیار خوبی را در مقایسه با جامعه­ای با توانمندی شناختی خواهد داشت و ارتقای شناختی دانش­آموزان امروز تضمین آینده­ی جامعه با کارآفرینان و مدیران موفق خواهد بود. 

                                                                           

                                                                                


                                                                                                 


 

در مورخه سه شنبه 6 شهريور ماه 1397
 

اخبار مدرسه

از بوفه و فروشگاه دانش آموزی بسیار شیک و سیستم صوتی قوی و آبسرد کن و 12 عدد فوتبال دستی ویژه ساعات تفریح دانش آموزی رقص سقفی و محوطه خط کشی شده کف سنگی مناسب سالن چند منظوره آمادگی و دبستان ناب2 پسرانه توسط مدیریت محترم آقای نماینده رونمایی گردید.سایر عکسها در قسمت گالری تصاویر قابل مشاهده می باشد.


 

در مورخه يکشنبه 28 مرداد ماه 1397
 

شهادت امام محمدتقی(جوادالا ئمه)


این الرضا به حجره غریبانه جان سپرد
از شمع جمع بود و چو پروانه جان سپرد
مسموم شد ز هر جگر سوز دشمنان
از روی شوق در ره جانانه جان سپرد
شهادت مظهر جود و سخا و علم و معرفت امام جواد (ع) تسلیت و تعزیت باد.
 

در مورخه يکشنبه 21 مرداد ماه 1397
 

زمان برگزاری آزمونهای قلمچی

اولیای گرامی ناب2 پسرانه و ناب نوین دخترانه،جهت اطلاع از برنامه زمانبندی آزمونهای قلمچی در طول سالتحصیلی می توانید از قسمت برنامه ها در منوی سمت راست  از زمان این آزمونها اطلاع یاببد.
 

در مورخه شنبه 20 مرداد ماه 1397
 

قابل توجه کلیه اولیای محترم

اولیای گرامی لطفا برای تکمیل فرم قلمچی و معرفی نامه تهیه لباس (یونیفرم خاص مدرسه) فرزندان دلبندمان به دفتر آمادگی و دبستان پسرانه ناب2 و دخترانه ناب نوین واقع در نصف راه روبروی بیمارستان الغدیر مراجعه فرمایید.

 

در مورخه چهارشنبه 17 مرداد ماه 1397
 

قرارداد با مجله رشد

 

سفارش خرید مجله رشد برای همه دانش آموزان آمادگی و دبستان دخترانه ناب نوین و پسرانه ناب2واقع در نصف راه به تعداد8جلد در طول سالتحصیلی آتی بین آموزش و پرورش و مدیریت ناب2 آقای نماینده به مبلغ حدود 5میلیون نهایی شد.

 

در مورخه چهارشنبه 17 مرداد ماه 1397
 

خوش ‌آمديد

 «عَلِّمِ النّاسَ عِلْمَكَ وَ تَعَلَّمْ عِلْمَ غَیرِكَ »

دانش خود را به مردم بیاموز و دانش دیگران را یادگیر

از امام حسن مجتبی علیه‏السلام 

آمار سايت

ديكشنري

جستجو در سايت

كليه حقوق اين سايت متعلق به مجتمع آموزشي غير دولتی ناب 2 می باشد.